Burak Kavlakoglu, MD.

Burak Kavlakoglu, MD.

Professor of Obesity Surgery

Prof. Dr. Burak Kavlakoğlu graduated from Ankara University Faculty of Medicine in 1991 with the title of medical doctor. Then he worked as general surgery specialist at Lütfi Kırdar Training and Research Hospital in 1991. He first owned the title Associate Professor in 2012, then Professo of General Surgery.

Burak Kavlakoglu, MD. is interested in advanced laparoscopic-oncological surgeries, especially in morbid obesity surgery.

Obesity Surgeries

Sleeve Gastrectomy & Gastric Bypass

Burak Kavlakoglu, MD.

Obesity is a disease that can be treated with surgery when lifestyle changing fainls. Obesity surgery is a treatment method that increases the quality of life and has a positive effect on life expectancy.

Sleeve Gastrectomy

Sleeve Gastrectomy in Istanbul

What is Bariatric Surgery?

What is Bariatric Surgery - Istanbul
135 değerlendirmeye göre.
Edi Cobaj
Edi Cobaj
2023-02-20
We are very happy with the service the nurses are very nice and very very helpful the operation went very well very well the doctor very nice very helpful everything we had he answered the doctor everyday come himself and check the patient whoever who wants to do this kind of operation this is the right place,we thank everybody on this hospital
Nasko Becaj
Nasko Becaj
2023-02-14
Faleminderit shum Dr.Burak kam kaluar shume mire,kam kaluar nje operacion shume te sukseshem,ju falenderoj shum ty edhe spitalit ne Istanbul.
GITI
GITI
2023-02-03
Shume professional dhe shume te kujdeshem per sherbimet the best prof.dr burak
Blerim Totaj
Blerim Totaj
2023-02-02
Une quhem Nura totaj na prizreni.ka ba operimin e diabetit.operacioni ka kalu me sukse.angazimi i ter stafit ka qe ne nivel te duhur.edhe perkthyset gjith ashtu.ju pershendes dhe mos hezitoni te veproni edhe ju kush keni nevojë.
Faton Neziri
Faton Neziri
2023-02-02
Un Jam Faton Neziri. Kam bere operimin e ByPass nga mjeku Burak Kavlakoglu. Jam shum i kenaqur me sherbimin qe me kane bere. I faleminderoj nga zemra gjith stafin e tij. Ata qe kan semundjen e diabetit le te vine patjeter te mjekohen
medina isufi
medina isufi
2023-01-31
Très bon médecin et tout c’est vraiment bien passé.. je le recommande vivement pour tout ce qui est opération gastrique
Lule Hajdari
Lule Hajdari
2023-01-24
Përshëndetje jam nga Maqedonia e Veriut jam operuar te dr.Buraku për ngushtim të lukthit,operacioni u krye me sukses e falënderojmë stafin mjekësor për përkujdesjen që kishin ndaj meje dhe u apeloj të gjithëve që kanë tē njejtin problem të drejtohen ke dr.Buraku se me të vërtetë ja vlen.
Edoni Shkodra
Edoni Shkodra
2023-01-22
Une Edon Shkodra e kam bere operimin e ngushtimit te stomakut ku jam nda i knaqur ku secilit nga ju qe vuani nga mbipesha ju rekomandoj Dr Burak! Respekt!
avdyl kabashaj
avdyl kabashaj
2023-01-16
Danke dr Burak Sehr einfach sehr schön und sehr zufrieden danke danke danke und den ganzen Tim
Besa Limaj
Besa Limaj
2023-01-14
Nje doktor shume i mire qe ja vlen me ardhe , un isha me dy familjar dhe kaluan shum mire stafi ishte perfekt , dhe perkthysja ishe shume e mire.

Metabolic Surgery

Metabolik Cerrahi

Diyabet Cerrahisi

Transit Bipartisyon

Online Consultation

Before deciding the surgery, you can have an online examination with Burak Kavlakoglu, MD over Whatsapp, Skype or Facetime.

Obesity Surgery Online Consultation

Videos

© 2021 Burak Kavlakoğlu, MD. All rights reserved.
Web Design: Simple