Obesity Surgery
Obesity surgery is a treatment method that increases the quality of life and has a positive effect on life expectancy.
Metabolic Surgery
Prof.Dr. Burak Kavlakoğlu
Over 30 Years of Experience
About me

Prof. Dr. Burak Kavlakoğlu graduated from Ankara University Faculty of Medicine in 1991 with the title of medical doctor. Then he worked as general surgery specialist at Lütfi Kırdar Training and Research Hospital in 1991. He first owned the title Associate Professor in 2012, then Professo of General Surgery.

Burak Kavlakoglu, MD. is interested in advanced laparoscopic-oncological surgeries, especially in morbid obesity surgery.

“Obesity is a disease that can be treated with surgery when lifestyle changing fainls. Obesity surgery is a treatment method that increases the quality of life and has a positive effect on life expectancy.”

Prof. Burak Kavlakoğlu, MD.
Professor of Obesity Surgery

Have a Question?

Fill out the form now and we will contact you.

Get your BMI

BMI Calculator

Your treatment options depend on how much you weigh. You can calculate your BMI using this simple tool:

Your BMI is: __
BMI > 18.5
UNDERWEIGHT
18.5 – 24.9
HEALTHY
25 – 29.9
OVERWEIGHT
30 < BMI
OBESE

We recommend you speak to your doctor if your BMI is above 25.

Patient Stories

All of these success stories are taken from Google comments.

Fadime MermerFadime Mermer
10:42 10 Nov 22
Merhabalar, ,Gastric Sleeve olmaya karar verdiğimde çok fazla doktor araştırdım. En son Prof. Dr. Burak Kavlakoglu ile bu operasyona girmeye ikna oldum. İlk mesaj attığım da akşam saatleriydi. Şansel Hanım çok hızlı bir şekilde bana dönüş yaptı ve en ince detayına kadar bana süreci aktardı sonrasında Burak beyin muayenehanesine gidip yüz yüze de görüştükten sonra ameliyat tarihini 24.10.22 olarak belirledik.Hastanede 3 gün kaldım. Herhangi bir ciddi ağrı sızı hissetmedim bu süreçte. Operasyondan 3-4 saat sonra sizi yürütmeye başlıyorlar zaten. Diğer günlerde bu şekilde devam ediyor. Ben operasyondan 4 gün sonra arkadaşlarımla dışarıya çıkabiliyordum.Bu süreçte Burak Hocayı, operasyonu düşünen herkese tavsiye ederim hem operasyon öncesinde hem sonrasında sürekli benimle ilgilendiler. Her gün arayıp nasıl olduğumu sordular. Burak Hoca'nın hem prof. olması hemde uzun yıllardır bariatri alanında çalışması bana güven verdi. Bugün tarih 10/11/2022 Operasyona 98 kiloyla girdim, şuan 89 kiloyum, Yaklaşık 17 günde 9 kilo şimdiden gitti. Çok mutluyum Burak Beye ve Şansel Hanım çok teşekkür ederim ve olmak isteyen herkese tavsiye ederim. 🙏☺️
aylin yurtsevenaylin yurtseven
17:07 28 Oct 22
Burak Bey&Şansel Hanım harika bir ikili. Hayatıma dokundular. Psikolojimde çok büyük bir yere dokundular. Yalnız benim de değil çevremin de aynı şekilde. İyi ki varlar. Kilo verme sürecim çok iyi gidiyor bu süreçte de hep benimleler. 🫶🏻
Melek SukuşuMelek Sukuşu
07:49 27 Oct 22
Sevgili Burak doktorum değerli eşi şansel hanım ve becerikli ekibinden çok memnun kaldım. İşlerini sevgi ve özenle yapan bir doktor Burak hocam güvenebilirsiniz.
emre çabukemre çabuk
13:07 21 Oct 22
Burak hocayla tanıştığım için çok mutluyum. Tüp mide ameliyatım başarılı ve ağrısız geçti. 2 günde taburcu oldum.Ameliyat öncesi ve sonrasında benimle ilgilenen hocama ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.
Banu KaraaslanBanu Karaaslan
08:10 19 Jul 22
Prof Dr Burak Kavlakoğlu hocamla tanıştığım günden beri bizimle çok ilgilendi. Bu ameliyatı olmaktan çok korkuyordum taki Burak hocamla tanışana kadar. 16 Temmuzda ameliyat oldum her şey çok güzel geçti hemşireler hastane temizlik harikaydı. Şansel hanım ne zaman arasam hep oradaydı güler yüzüyle bize hep motivasyon verdi her şey için çok teşekkür ederim. Bugün taburcu oluyorum ve kendimi çok iyi hissediyorum. Herkese Burak hocamı tavsiye ediyorum 👌🥰
js_loader

Videos

Certificates